Очільників меблевої компанії в Харкові притягнули до відповідальності за здійснення комерційної діяльності з агресором.


Суд постановив, що генеральна директорка і керівниця відділу підтримки проєктів харківського меблевого виробництва АТ "Новий стиль" винні в здійсненні бізнес-операцій з росією під час повномасштабної агресії.

Жінок визнали винними за частиною 4 статті 111-1 Кримінального кодексу України та призначили покарання у вигляді умовного терміну — 1,5 та 2 роки відповідно, без конфіскації майна. Цю інформацію повідомив Жовтневий районний суд Харкова 9 жовтня.

За даними Харківського антикорупційного центру, мова йде про генеральну директорку АТ "Новий стиль" Велту Луніну та начальницю відділу підтримки проєктів цього ж підприємства Тетяну Бучнєву.

Кінцевим бенефіціарним власником АТ "Новий стиль" є компанія "Граціана Холдінгс Лімітед" з Кіпру (Володимир Муравйов).

Кінцевими бенефіціарними власниками компанії "Граціана Холдінгс Лімітед" станом на 24.02.2022 року були громадяни України Володимир Муравйов, ще чотири громадяни України та громадяни Республіки Польщі та США.

Ті ж самі особи, через кіпрську компанію "Граціана Холдінгс Лімітед", були власниками вже під час повномасштабного російського вторгнення компанії "Радом" з бєлгородської області росії. У вересні 2022 року вони переписали російську фірму на кіпрську компанію, власниками якої є люди, дотичні до АТ "Новий стиль".

Розслідування встановило, що компанія "Новий Стиль" продовжувала виробництво та експорт меблевої фурнітури для офісів і торгових підприємств з України до Росії у період з червня 2022 року по червень 2024 року, незважаючи на повномасштабне вторгнення рф. Для цього вона застосовувала схему "паралельного імпорту", яка передбачає навмисну доставку меблів на адресу резидентів країни-агресора в обхід заборон, залучаючи підприємства-посередники (зокрема, такі як THE CHAIR COMPANY BURO KOLTUK SAN. VE TIC. A.S. з Туреччини та BALTIC RIVIERA JEROEN DER KINDEREN з Польщі) для приховування реального одержувача товарів.

Власником турецької компанії THE CHAIR COMPANY BURO KOLTUK SAN. VE TIC. A.S. є Мустафа Йилмаз, який є фактичним власником акціонерного товариства "Новий Стиль" та громадянином Турецької Республіки.

Генеральний директор АТ "Новий стиль" Велта Луніна підписала контракти про поставку готової продукції між АТ "Новий стиль" та підприємствами, зареєстрованими на території третіх країн, достовірно знаючи, що кінцевим отримувачем товарів, продукції, обладнання є російські підприємства.

У травні 2022 року українська компанія АТ "Новий Стиль" уклала угоду з турецькою фірмою THE CHAIR COMPANY BURO KOLTUK SAN. VE TIC. A.S. для російського підприємства ТОВ "Радом", розташованого в Харкові. Предметом угоди стали "прес-форми для виготовлення пластикових меблевих елементів, виробниче обладнання, офісні крісла, стільці та їх компоненти, що відповідають додаткам до рахунків-фактур, які є невід'ємною частиною цього контракту". Загальна вартість угоди становила 1 мільйон євро.

У липні 2022 року АТ "Новий стиль" підписало аналогічну угоду з BALTIC RIVIERA JEROEN DER KINDEREN, яка розташована в Республіці Польща.

Компанія ТОВ "Радом", що базується в Росії, активно залучена до процесу державних закупівель у країні та продовжує свою участь у цьому напрямку.

Компанія "Радом" з кінця квітня 2022 року до кінця 2023 року реалізувала продукцію, включаючи меблі, виготовлені українським виробником АТ "Новий Стиль", для підприємств, в статутному капіталі яких присутня частка з російської федерації. Серед цих компаній можна відзначити ПАТ "Ростелеком", АТ "Росагролізинг" та ПАТ "Сбербанк". Загальна сума продажу перевищила 25 мільйонів російських рублів.

Компанія "Радом" також співпрацювала з компаніями, що потрапили до санкційних списків як в Україні, так і на міжнародному рівні.

Урешті топменеджерки "Нового стилю" Луніна та Бучнєва уклали з прокуратурою угоди про визнання винуватості.

При дослідженні особистості Луніної, суд звернув увагу на позитивні відгуки від Благодійної організації "БФ "ЮКРЕЙНІАНЛАЙФ" та Благодійної організації "БФ "СПОРТ-В.О.С.Т.О.К.", з якими вона активно співпрацювала, надаючи допомогу в умовах воєнного стану. Крім того, було зазначено, що Луніна отримала подяки за свій внесок у підтримку Збройних Сил України та окремих військових підрозділів ЗСУ.

Так само позитивно "БФ "ЮКРЕЙНІАНЛАЙФ характеризує і Бучнєву.

Нагадаємо, в червні 2024 року співробітники СБУ оголосили про підозри керівництву однієї з найбільших меблевих компаній Харкова у співпраці з росією та пособництві державі-агресору.

У прес-релізі Служби безпеки України, опублікованому в червні 2024 року, йшлося про серйозніші кримінальні звинувачення. Зокрема, було оголошено про підозру чотирьом керівникам компанії за статтею 111-2 Кримінального кодексу України, що стосується пособництва державі-агресору.

Оперативники виявили, що фігуранти займалися бізнесом з московськими компаніями, які мають зв'язки з державними структурами рф. Серед них були підсанкційні організації, такі як ПАТ "Сбєрбанк" та АТ "Тінькофф". Крім того, серед клієнтів фігурантів була російська корпорація "Ростелеком", яка надає зв'язок окупаційним угрупованням рф. Протягом 2022-2023 років злочинці внесли до бюджету росії 140 млн рублів, які були отримані у вигляді податків та зборів. Згідно з даними розслідування, для ведення незаконної торгівлі керівництво харківського підприємства використовувало мережу підконтрольних комерційних структур, які розташовувалися як на території росії, так і на Близькому Сході. Щоб приховати свої злочинні дії, вони розмістили частину виробничих потужностей на контрольованому підприємстві за кордоном, – повідомила пресслужба СБУ.

Один із засновників АТ "Новий стиль", Володимир Муравйов, у той час спростував у соцмережах звинувачення у співпраці з Росією та заявив про намір звернутися до суду.

Але буквально через 3,5 місяці топменеджмент АТ "Новий стиль" пішов на угоду про визнання винуватості та отримав умовні строки.

Related posts