Кабінет Міністрів України - СОР29: Україна презентувала ключові складові нової Стратегії низьковуглецевого розвитку до 2050 року.
На заході високого рівня, організованому Міністерством захисту довкілля та Програмою розвитку ООН (ПРООН) у павільйоні України, було представлено результати моделів декарбонізації та шляхи досягнення кліматичної нейтральності української економіки. Крім того, були представлені різноманітні політики та ініціативи, що підтримують оновлену довгострокову Стратегію низьковуглецевого розвитку (СНВР) України до 2050 року.
Під час відкриття заходу заступниця Міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України Вікторія Киреєва підкреслила, що нова Стратегія низьковуглецевого розвитку, розроблена до 2050 року, буде повністю узгоджена з цілями та політикою Європейського Союзу, а також Паризькою угодою.
"Оновлена СНВР сприятиме подальшій трансформації внутрішнього ринкового середовища та його ефективній інтеграції з європейським, зокрема, в частині запровадження схеми торгівлі викидами та застосування європейського механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM)", - додала заступник Міністра.
Курт Ванденберге, керівник Генерального директорату з питань клімату Європейської Комісії (DG CLIMA), висловив схвалення щодо того, що Україна не зупиняє свої прогресивні реформи в екологічній сфері, незважаючи на російську агресію. Він також запевнив у подальшій підтримці з боку Європейського Союзу.
Серджіу Лазаренко, міністр екології Молдови, підкреслив спільні екологічні проблеми, які стикаються як Україна, так і Молдова, а також важливість налагодження злагодженої співпраці між сусідніми державами в процесі інтеграції до Європейського Союзу.
У процесі розробки нової Стратегії взяли участь більше 15 фахівців з Державної установи "Інститут економіки та прогнозування НАН України", за сприяння ПРООН в рамках глобальної ініціативи Climate Promise.
За результатами всебічного моделювання, досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року є цілком реальним завданням, яке можна реалізувати економічно вигідним та соціально прийнятним шляхом, незважаючи на серйозні наслідки війни. Вдалий вибір і своєчасне впровадження політик і заходів у сферах клімату, економіки, енергетики та соціальної сфери можуть допомогти уникнути негативних наслідків і забезпечити подвійну вигоду від переходу до "зелених" технологій.
Широке публічне обговорення проекту Стратегії буде продовжено після СОР29 з різними зацікавленими сторонами як на національному, так і міжнародному рівні.