Історик провів аналогії між Голодомором та сучасною агресивною війною Росії проти України.
Штучний голод 30-х років минулого століття та сучасна військова агресія Росії проти України переслідують одну й ту ж мету — ліквідацію української ідентичності.
Цю думку висловив Андрій Козицький, доцент Львівського національного університету імені Івана Франка та автор монографії "Велика брехня. Методи, наративи та динаміка заперечення Голодомору", під час панельної дискусії в Укрінформі, присвяченій 91-й річниці Голодомору — геноциду українського народу.
Козицький вважає, що як Голодомор 30-х років минулого століття, так і нинішня військова агресія Росії проти України мають спільну мету — винищення української ідентичності. Крім того, методи заперечення цих злочинів також дуже схожі.
"Наразі ми спостерігаємо подібні методи заперечення сучасної російської агресії та її злочинів проти України, які колись використовував комуністичний режим на тлі Голодомору. Це включає як відкриті заперечення, так і спроби заглушити певні події в океані фальшивих версій, створюючи свого роду "білий шум", що має на меті викликати в людей відчуття незрозумілості цієї ситуації. Наприклад, популярним російським мемом стала фраза: "всієї правди ми так і не дізнаємося". Це, звичайно, не відповідає дійсності, адже в історії більшість подій неможливо спростувати чітко і фактологічно," - підкреслив Козицький.
Він вважає, що, порівнюючи Голодомор з нинішньою агресивною війною Росії проти України, потрібно прагнути до визнання в демократичному світі тотожності ідеологій нацизму і комунізму.
"Нам необхідно донести до світової спільноти інформацію про Голодомор, щоб у західних демократіях нарешті визнали рівнозначність нацизму та комунізму. На жаль, у деяких демократичних країнах ще можна натрапити на м'яке виправдання комуністичних ідей. Поширюючи знання про український досвід Голодомору та проводячи паралелі з агресивними діями Росії сьогодні, українці наближають момент, коли буде об'єктивно оцінено обидві ці небезпечні ідеології 20-го століття", - підкреслив історик.
Під час дискусії йшлося про те, що подолання сучасних загроз на тлі збройної агресії Росії проти України, зокрема, залежить від того, якою мірою буде засвоєний досвід історії Голодомору - геноциду українського народу.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки виклав, яким чином Росія стирає спогади про історичний геноцид українського народу, аби спростити реалізацію нових актів насильства.