Історик Артур Бабенко поділився своїми думками про особливості та унікальні здібності українського вчителя.


Сьогодні, 6 жовтня вітаємо освітян з Днем вчителя

Артур Бабенко, викладач та історик, а також автор курсів для Всеукраїнської школи онлайн, відвідав студію Каштан. У своєму інтерв'ю він поділився своїми думками про те, в чому, на його погляд, полягає особлива сила українських педагогів.

"Насамперед, адаптивність стала ключовим фактором, оскільки протягом останніх чотирьох років ми зіткнулися з безліччю викликів — від пандемії коронавірусу до сучасних умов війни, — зазначає Артур Бабенко. — Тому адаптивність є тією рисою, яка відрізняє наших педагогів від їхніх колег у інших країнах. Наприклад, сьогодні, після тривалої нічної повітряної тривоги, ми прийшли на роботу і мали адаптуватися до нових загроз. Я спочатку планував, що учні виконуватимуть самостійну роботу на першому уроці, а далі — шість уроків. Але в результаті вдалося провести лише два через запуск ворожих ракет. Я помітив, що учні були втомлені і не виспалися, тому жодних контрольних робіт не проводилося. Відповідно, я змушений був швидко коригувати структуру та план уроків. Іноді трапляється й так, що вимикають електрику."

У цей момент ти зайнятий підготовкою презентації, і знову виникає необхідність в кардинальних змінах. Отже, практично кожен вчитель має принаймні два або три варіанти уроків: план А, план Б та план С.

Водночас, за словами співбесідника, сьогодні є критична настача вчителів, особливо точних наук. В першу чергу - математиків. Хіміків, фізиків також не вистачає. Важко знайти вчителів інформатики. "Статистика щодо студентів, які завершують навчальні заклади і йдуть працювати у школи, кепська, - зазначає Бабенко. -За 2022 рік було наведено дані, що лище 20 відсотків випускників педвузів йдуть працювати вчителями. Частина з них не витримує першого року роботи, звільняється".

На запитання, чого дуже бракує українським вчителям Артур Бабенко відповів, що нині "не вистачає якісних курсів, які дозволяють дійсно розвиватися і особисто, відповідно, професійно, як педагогам. І, звісно, бракує гідної оплати праці, оскільки вона також мотивує розвиватися".

Більше інформації ви знайдете в свіжому номері Каштан.Інтерв'ю.

Отримуйте більше новин, фотографій та відео в нашому Телеграм-каналі KASHTAN NEWS. Ще не стали підписником для отримання актуальних новин про Київ та Україну в Телеграмі? Підписуйтеся зараз і будьте в курсі найважливішої інформації першими!

The article featuring historian Arthur Babenko discusses the unique strengths of Ukrainian educators and was originally published on Kashtan NEWS, your source for all the latest news from Kyiv.

Related posts