Хто контролює військові облікові документи та які наслідки очікують за ігнорування повістки: роз'яснення ситуації.


Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на повідомлення омбудсмена Дмитра Лубінця у Telegram.

"Я акцентую увагу на потенційних змінах у законодавстві, тому для прийняття рішень раджу ознайомитися з останніми редакціями нормативно-правових документів," - підкреслив Лубинець.

Перевірка документів військового обліку

Перевірка документів у чоловіків у віковій категорії від 18 до 60 років може здійснюватися:

Зображення: пояснення процесу перевірки документів (t.me/dmytro_lubinetzs)

Методика проведення перевірки

Представник ТЦК, поліцейський або інша уповноважена особа повинні назвати свої ПІБ, посаду та пред'явити службове посвідчення, уповноваженого на вручення повісток разом із документом, що посвідчує особу.

Зображення: пояснення процесу перевірки документів (t.me/dmytro_lubinetzs)

Уповноважений представник запитує у громадянина військово-обліковий документ разом із документом, що засвідчує особу.

Процес пред'явлення та перевірки документів проводиться із застосуванням фото- та відеофіксації.

Зображення: пояснення процесу перевірки документів (t.me/dmytro_lubinetzs)

Під час звірки даних перевіряється належність громадянина до військового обов'язку, звіряються персональні дані, дані військово-облікового документа з даними у реєстрі "Оберіг".

Якщо громадянин порушує правила військового обліку, старший групи оповіщення пропонує пройти до ТЦК взяття на військовий облік, медогляду, уточнення персональних даних та даних військово-облікового документа.

Для досягнення цієї мети громадянину видають і передають повістку.

Що буде за відмову від повістки

У разі відмови від отримання повістки уповноважений представник складає акт відмови, який підписується як мінімум двома членами групи оповіщення. Акт зачитують громадянину та подають керівнику ТЦК.

Зображення: пояснення процесу перевірки документів (t.me/dmytro_lubinetzs)

У разі відмови пройти до ТЦК, поліцейський із групи оповіщення проводить адміністративне затримання та доставляє громадянина до найближчого ТЦК (на підставі статей 261 та 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Особливості перевірки

Застосування технічних засобів, а також пристроїв для фото- і відеозапису регулюється Міністерством оборони для співробітників територіальних центрів комплектування та Міністерства внутрішніх справ, які працюють у правоохоронних органах.

Військовий обліковий документ, виданий до 18 травня 2024 року, залишається чинним і не потребує обов'язкової заміни, навіть якщо буде затверджено нову версію цього документа.

Зображення: пояснення процесу перевірки документів (t.me/dmytro_lubinetzs)

Чоловіки віком від 18 до 60 років повинні завжди мати при собі військовий обліковий документ. Його потрібно надавати за запитом співробітників ТЦК, поліції або представників Державної прикордонної служби в прикордонних зонах, районах та на пунктах пропуску через державний кордон України.

Related posts