Незалежно від того, хто виграє вибори в США, малоймовірно, що Путін розпочне переговори з Україною, - повідомляє CNN.


На сьогодні немає жодних ознак, які б свідчили про готовність кремлівського лідера Володимира Путіна до проведення переговорів з Україною з метою завершення військових дій. При цьому результати виборів президента в США не матимуть жодного впливу на рішення російського керівника.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в матеріалі CNN.

В разі обрання Камали Гарріс, ймовірно, вона в значній мірі продовжить курс адміністрації Байдена, яка активно підтримувала Україну, хоча між ними існують певні розбіжності, зокрема щодо застосування західної зброї для атак на цілі в глибині території Росії.

Дональд Трамп, займаючи абсолютно іншу позицію, висловив думку про можливість припинення підтримки військових зусиль України та заявив, що може вирішити конфлікт "за один день". Умови мирного плану, які пропонує його кандидат у віцепрезиденти Джей Ді Венс, зауважує CNN, мають значну схожість з вимогами Путіна.

Американська політична ситуація перебуває в стані невизначеності, однак це не обов'язково стане причиною змін у мирних переговорах, зазначають експерти. Вони вважають, що немає жодних ознак готовності Росії до діалогу, незалежно від того, хто займе президентське крісло у Вашингтоні.

"Які саме дії має намір здійснити Трамп і які ресурси впливу йому доступні, поки що залишається незрозумілим. Проте я не вважаю, що це відбудеться швидко", - висловив свою думку Томас Грем, фахівець з російської зовнішньої політики та почесний член Ради з міжнародних відносин.

Однак, на думку експертів, скорочення витрат США на допомогу цілком може призвести до змін на полі бою.

Будь-який майбутній президент, за словами Грема, намагатиметься скористатися тим, що він сприймає як політичні проблеми в США, а також виявленими "слабкостями західної єдності".

Ці "тріщини" можуть виникати, зокрема, внаслідок скорочення обсягу американської допомоги під час адміністрації Трампа та зменшення впливу США в НАТО. Також на це впливають розбіжності в Конгресі США. Фінансовий тиск на європейських партнерів має своє значення, а також розбіжності всередині НАТО, зокрема в країнах з проросійськими лідерами, таких як Угорщина та Словаччина.

"У ситуації, коли Захід не має єдності і не демонструє чітке спільне бачення своїх цілей разом з Україною, Путін не бачить підстав змінювати свої дії щодо України в даний момент," – зазначив Грем.

Експерти зазначають, що масштаби війни виходять за рамки простих переговорів між Москвою та Києвом. Вони підкреслюють, що це є значно більш комплексний конфлікт, що охоплює протистояння між Росією та Західними країнами.

"Для Путіна Україна виступає лише як інструмент у досягненні його цілей, які, в свою чергу, спрямовані на зменшення впливу Сполучених Штатів на міжнародній арені," - зазначив Джон Лаф, асоційований дослідник Програми Росії та Євразії в аналітичному центрі Chatham House у Лондоні.

"Коли радники Трампа роз’яснюють йому справжню ситуацію, зокрема те, що Китай має вирішальне значення для підтримки Росії в продовженні цієї війни, він може несподівано усвідомити, що його ставлення до Путіна не є позитивним", - зазначив Лаф.

Він зазначив, що Пекін розглядатиме будь-які компроміси "як черговий доказ уразливості США". Це суперечить рішучій позиції Трампа щодо загроз, які походять з боку Китаю.

На його думку, незалежно від того, хто переможе у боротьбі за Білий дім, війна триватиме, "можливо, з меншою інтенсивністю, але ще довго".

"Адміністрація Гарріс, безумовно, не продасть українців, але вона дійсно перевірить їхню українську рішучість і те, чи готові вони продовжувати вести цю виснажливу війну", - каже аналітик.

Ось чому стратегічні наміри Путіна також націлені на деморалізацію українського населення. Аналітики звертають увагу на те, що хоча українці, безсумнівно, переживають значні труднощі, вони все ж не демонструють готовності до будь-яких компромісів. Після жахливих злочинів проти цивільних у Бучі та Маріуполі, жорстокого поводження з українськими громадянами в російських в'язницях та насильницької депортації українських дітей, організованої російською владою, українці стали свідками жорстоких реалій російської окупації.

Зеленський, тим часом продовжує закликати до підтримки з боку обох сторін, однак наголошує, що якщо Трамп "просто хоче змусити Україну відмовитися від усього і таким чином досягти угоди з Росією, то це неможливо".

Related posts