Громадські організації США закликають Державний департамент активізувати використання мільярдів доларів, виділених Україні, оскільки є ризик їх втрати наприкінці вересня.


Одразу декілька громадських організацій США звернулися до Держдепартаменту з проханням не втратити нагоду використати для допомоги Україні решту 6,2 мільярда доларів, які все ще доступні у межах президентських повноважень, але тільки до кінця бюджетного року, що спливає 30-го вересня.

"Якщо ці кошти залишаться невикористаними, це може викликати занепокоєння щодо рівня підтримки України з боку США," - зазначила в інтерв'ю Голосу Америки Ірина Анпілогова, представниця Союзу українок Америки.

Організації, такі як Nova Ukraine, Leleka Foundation та 107 відділ Союзу українок Америки, підготували свої звернення.

"На нашу думку, важливо, щоб Державний департамент США інформував Конгрес про потребу витратити всю суму до завершення терміну дії", - підкреслила Анпілогова.

На фоні низки жорстоких атак Росії по українських містах останніми днями, вона також додала, що ці напади є сумним нагадуванням про щоденну загрозу, з якою стикаються українські мирні жителі, коли Росія завдає ударів по цивільній інфраструктурі, включаючи дитячі лікарні та школи.

"Літо 2024 року стало найбільш смертоносним з початку війни, з незліченними жертвами серед цивільного населення. Кожен долар життєво важливий для захисту українського цивільного населення та критичної інфраструктури", - каже лідерка об'єднання українок з Каліфорнії.

Вона підкреслює, що без цих фінансових ресурсів українські міста ризикують залишитися порожніми, що може спровокувати кризу біженців, яка торкнеться як Європи, так і Сполучених Штатів.

"Крайньо необхідно, щоб президент Байден застосував свої повноваження для вилучення залишків активів, призначених Україні, до завершення терміну дії 30 вересня. Ми настійно закликаємо Державний департамент вжити термінових заходів, щоб уникнути закінчення терміну дії цих активів, та інформувати Конгрес про необхідність їх використання для зміцнення обороноздатності України", - йдеться у зверненні.

Якщо темпи скорочення асигнувань продовжать зберігатися до 30 вересня, то близько 5,7 мільярда доларів можуть залишитися не витраченими, застерігає організація Razom for Ukraine.

Вона звертається до Держдепартаменту з проханням оприлюднити заяву про надання допомоги в розмірі $6,2 мільярда.

"Це надало б потужне повідомлення Україні, Росії та американським виборцям, що адміністрація [президента США] хоче перемоги України".

Лідер організації "Нова Україна", Ігор Марков, у коментарі для Голосу Америки зазначив: "Великі суми, схвалені Конгресом для України, термін дії яких минув у попередні роки, стали втраченими можливостями для постачання американської зброї та боєприпасів на підтримку наших героїчних захисників. Ми закликаємо адміністрацію вжити заходів, щоб уникнути подібного закінчення терміну в 2024 році та повідомити Конгрес, що ці кошти залишаються критично важливими".

Марков підкреслює, що у разі падіння України, підтримка чотирьох країн НАТО, що мають спільний кордон з Україною, обернеться значно більшими витратами.

Вадим Гешель, один із засновників та президент Leleka Foundation, зазначає: "Щоденно спілкуючись із медиками на передовій, ми маємо змогу чітко оцінити масштаби втрат: найвідважніші і найвідданіші представники України продовжують гинути, захищаючи життя своїх товаришів, свободу нації та мир у всьому світі. Ми також розуміємо, що багато з цих життів могли б бути врятовані, якби у нас були кращі та більш забезпечені ресурси, обладнання і зброя".

Отже, за словами Гешеля, Leleka Foundation також звертається до уряду США з проханням виділити 6,2 мільярда доларів, призначених для підтримки України у 2024 році.

"Якщо ці кошти будуть використані раціонально, вони можуть стати вирішальними для багатьох українських сімей, змінюючи їхнє життя. Крім цього, ця підтримка підтверджує, що США залишаються відданими принципам перемоги України та глобальному миру."

Related posts