Графіки енергетичних відключень знову з'являться: фахівець озвучив строки їх введення.


До середини листопада в Україні очікується стабільна ситуація з електропостачанням, якщо не станеться нових масованих атак на енергетичну інфраструктуру. Однак, з початком опалювального сезону прогнозується нестача електроенергії, особливо у вечірні години, коли споживання досягає пікових значень.

Цю інформацію оприлюднив Володимир Омельченко, директор енергетичних програм "Центру Разумкова".

"Якщо не будуть потужні системні залпи по 100 ракет саме по енергосистемі, жовтень і значна частина листопада будуть стабільними", - зазначає Омельченко.

Локальні атаки на енергетичні інфраструктури не матимуть значного впливу, тому громадяни можуть сподіватися на стабільне електропостачання в найближчий час. Проте, як зазначив Омельченко, з настанням холодів і початком опалювального сезону виникне ймовірність нестачі електроенергії.

"З наближенням холодів та початком опалювального сезону, споживання електричної енергії суттєво збільшиться, і уникнути дефіциту буде складно", - підкреслює фахівець.

Значний дефіцит електроенергії прогнозується в години вечірнього піку - з 18:00 до 23:00, коли навантаження на енергетичну мережу досягає свого максимуму.

Омельченко підкреслює, що неможливо точно визначити, як довго та як часто відбуватимуться відключення електроенергії в цей час. Частота відключень може варіюватися в залежності від багатьох обставин, таких як обсяги споживання, стан енергетичних систем та ймовірність нових атак на них.

"Як довго нам ще доведеться залишатися без електрики? Не можу робити жодних прогнозів, оскільки це залежить від багатьох факторів і неможливо передбачити," - зазначає фахівець.

З огляду на очікуваний дефіцит електроенергії, державні установи та енергетичні компанії повинні заздалегідь підготуватися до зимового періоду. Ключовими заходами є модернізація та обслуговування енергетичної інфраструктури, а також інформування населення про потенційні відключення та методи зниження споживання електроенергії.

Нагадаємо, зарядка до 100% шкодить телефону: як продовжити життя вашому гаджету.

Раніше йшлося про підготовку України до можливих блекаутів: котельні, медичні установи та бювети.

Related posts