Голова парламентської асамблеї НАТО щодо українських військових у Європі: приваблива пропозиція, проте не зовсім доречна.
Він зазначив, що це не в інтересах України і не в інтересах союзників, єдиний, хто виграє від цього - Володимир Путін.
Один із аспектів "Плану перемоги", запропонованого президентом Володимиром Зеленським, передбачає можливість розміщення українських військових сил у Європі замість військових США після завершення конфлікту. Проте, згідно з думкою американського конгресмена та голови Парламентської асамблеї НАТО Джеррі Конноллі, ця ідея є невиправданою і навіть в деяких аспектах ризикованою.
В інтерв'ю "Радіо Свобода" Конноллі заявив, що ця пропозиція виглядає як "політичний пас" Дональду Трампу.
"Це щедра пропозиція з боку президента Зеленського... Але думаю, що це недоречна пропозиція зараз. Вона виглядає як політичний пас Дональду Трампу в разі, якщо би він виграв вибори. І для тих з нас, хто бореться за Україну в Конгресі США - нам не треба чути такого. США повинні бути в Європі", - наголосив він.
Коннолі підкреслив, що не слід підтримувати ідею про вихід США з Європи, адже це суперечить інтересам України та її союзників. На його думку, єдиним, хто отримує вигоду від такого розвитку подій, є Володимир Путін, зазначив голова Парламентської асамблеї НАТО.
"Бо ми - це засіб протидії, і наша фізична присутність в Європі заспокоює партнерів. Це не означає, що ми не можемо робити певні зміни в нашій дислокації. Але ідея, що ми повністю виходимо з Європи, а українці щедро заміняють нас... Добре, я беру до уваги цю пропозицію як вияв щедрості, але сама ідея не є продуктивною. А в цей час вона ще й шкодить", - переконаний він.
Він також зазначив, що рішення Путіна про вторгнення в Україну стало серйозною помилкою на багатьох фронтах. Сподіваючись швидко захопити країну та встановити контроль за два тижні, він не врахував, що українські сили вже понад два з половиною роки активно протистоять російським військам.
"Володимир Путін вважав, що його військові сили мають величезну міць, неначе їхній зріст становить три метри. Насправді ж їхній зріст лише один метр, а втрати складають 600 тисяч. Внаслідок цього їм доводиться навіть імпортувати солдатів із Північної Кореї", - підкреслив Конноллі.
Він також зазначив, що конфлікт в Україні спонукав до змін у позиції навіть традиційно нейтральних країн Європи, таких як Фінляндія та Швеція, які вирішили приєднатися до НАТО.
"Отже - за винятком усього цього - стратегія Путіна була неймовірно успішною...", - зіронізував командувач ПА НАТО.
П'ятий етап стратегії перемоги, орієнтований на період після війни, передбачає, що по завершенню конфлікту Україна сформує один з найпотужніших і найпрофесійніших військових підрозділів. Згідно з висловлюваннями президента України, накопичений досвід країни буде спрямовано на укріплення обороноздатності всього Альянсу та забезпечення безпеки у всій Європі.
Отже, якщо партнери погодяться, після завершення війни українські збройні сили можуть взяти на себе місце певних підрозділів американських збройних сил, що перебувають у Європі.