Лідер Чечні зазнав поразки від жінки. Чи виникає в Росії загроза міжнаціонального протистояння?


10 жовтня глава Чечні Рамзан Кадиров оголосив про намір здійснити кровну помсту щодо сенатора Сулеймана Керімова з Дагестану, а також депутатів Держдуми Бекхана Барахоєва і Різвана Курбанова.

За інформацією російських медіа, ці загрози були озвучені в Грозному під час зустрічі з силовими структурами, на якій обговорювалася спроба захоплення інтернет-мережі магазинів "Вайлдберіз" у Москві, в якій брали участь кадировці. Лідер Чеченської Республіки зацікавив присутніх заявою про те, що він має свідків, яким ставили запитання, за яку суму вони могли б позбутися Рамзана Кадирова.

Кавказ стикається з загрозою нової міжнаціональної напруги. Вперше за два десятиліття правління лідера Чечні, який давно зробив республіку своєю особистою територією, де федеральні закони не мають сили, а величезні кошти активно розкрадаються, виникає питання про його контроль. Тут, де силовики з Москви бояться приїжджати, а путінський режим миттєво реагує на будь-які примхи місцевого вождя, ситуація може змінитися.

Виявляється, Кадиров особисто включився у процес перерозподілу власності мережі інтернет-магазинів "Вайлдберіз", засновницею якої є найбагатша жінка Росії Тетяна Бакальчук, статки якої перевищують $7 мільярдів. У своєму телеграм-каналі глава Чечні розповідав, як його відвідав чоловік Бакальчук, який скаржився на труднощі у сімейному бізнесі. За його словами, дружина планувала об'єднати свою інтернет-мережу з іншою компанією та розлучитися. Варто зазначити, що Владислав Бакальчук має лише 1% акцій у сімейному бізнесі. Однак це не зупинило Кадирова, і він вирішив втрутитися у процес перерозподілу власності.

Після цього події розвивалися за вже знайомим сценарієм, коли чеченські угруповання в столиці залучалися до рейдерських захоплень підприємств. До офісу "Вайлдберіз", розташованого всього в кількох сотнях метрів від Кремля, увірвалися кадировці, серед яких були спортсмени та представники силових структур, озброєні вогнепальною зброєю. Вони влаштували стрілянину, внаслідок якої загинуло двоє людей, семеро отримали поранення.

Охоронці офісу Тетяни Бакальчук, які загинули, були вихідцями з Інгушетії. Тіла цих відомих спортсменів зустрічали тисячі людей в аеропорту. Бізнес-конфлікт у Москві, в який втрутилися кадировці, переріс у міжнаціональний конфлікт між Чечнею та Інгушетією, що викликало потребу в посередництві старійшин обох республік.

Це один із прикладів того, яку данину сплачує Росія лідерові Чечні та його найближчому оточенню.

Рейдерські захоплення, викрадення підприємців, насильство та вимагання стали звичайними подіями. Росія, по суті, роками сплачує данину кадировцям, починаючи з найвищих державних структур і закінчуючи звичайними громадянами.

Останні оприлюдненні цифри свідчать: рівень дотаційності республіки майже 80%. Щороку уряд на існування чеченського султанату тратить близько $3 млрд. За даними РБК, Чечня разом з Дагестаном, Якутією та Камчаткою входить до четвірки найбільших одержувачів дотацій.

Влада республіки - це довгий список синів, доньок, зятів, племінників, односельців, друзів - вони займають провідні посади в уряді. Найбільш прибутковий бізнес теж під контролем клану Кадирова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи настає урановий апокаліпсис? Які наслідки це матиме для України?

На думку політолога Володимира Пастухова, у разі найгіршого розвитку подій Росія може зіткнутися з розпадом, що призведе до виникнення на її руїнах дрібних авторитарно-тоталітарних утворень, які перебуватимуть у постійній ворожнечі одне з одним. У той же час всередині цих утворень буде продовжуватися процес загнивання. Чечня є одним із таких прикладів.

Кадиров нині ще займає кримінальну нішу, коли бізнесові суперечки вирішувалися з участю кримінальних угрупувань. Він став тіньовим медіатором, якого на цей раз переграла найзаможніша жінка Росії Тетяна Бакальчук - вона вже отримала документи на дівоче прізвище Кім.

Кадиров програв цю партію, але не здається і конфлікт розгорається.

На початку жовтня було представлено проект бюджету Російської Федерації, в якому фінансування військових дій зросте на 25%. При цьому соціальні програми зазнають скорочення, але для чеченського султанату передбачено один мільярд доларів, щоб забезпечити баланс бюджету. Загалом витрати на Чечню у федеральному бюджеті становлять три мільярди доларів, тоді як чисельність населення регіону складає лише 1,5 мільйона осіб. Це значно більше, ніж фінансування для Башкортостану, де проживає понад 4 мільйони людей. Населення всієї Росії несе тягар цих безпрецедентних витрат.

"Згадайте, як Кремль свідомо створив кадировців та їхнє оточення, щоб підкорити чеченців, як десятиліттями в республіці культивувалися безкарність, насильство, викрадення та тортури. Тепер ці манкурти почуваються такими ж манкуртами на всій території Росії," - зазначає представник Ічкерії у Франції Шаміль Албаков.

Ще з 90-х років у Чечні відбувалися події, що отримували фінансову підтримку з Москви. Як зазначав у своєму інтерв'ю американському журналісту Полу Хлєбнікову президент Ічкерії Аслан Масхадов, Борис Березовський, заступник секретаря ради безпеки РФ, особисто передавав Шамілю Басаєву сумки з мільйонами доларів. Цей факт пізніше підтвердив і сам Березовський, ставши політичним емігрантом. Практика підкупу Чечні фінансами з державного бюджету, а також за рахунок внесків росіян, рекету, рейдерства бізнесу та цілих регіонів продовжує існувати й далі.

Єдиним винятком стала історія Тетяни Бакальчук, засновниці мережі інтернет-магазинів "Вайлдберіз", яка змогла обійти чеченського падишаха, продемонструвавши свою успішність.

Відчуття поразки від жінки викликає сором, тому Рамзан Кадиров вирішив знайти винних у сенаторі Сулеймані Керімові та депутатах Держдуми Бекхані Барахоєві й Різвані Курбанові, які стали на захист Тетяни Бакальчук. Тепер він намагається залякати росіян, використовуючи загрозу міжнаціональних конфліктів.

Related posts