Гетманцев висловився щодо оподаткування надприбутків банків, зазначивши, що рішення, прийняте "заднім числом", є виправданим через надзвичайні обставини.
Цю інформацію він озвучив під час прес-конференції в парламенті, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"За сім місяців цього року банки отримали 120 мільярдів гривень чистого прибутку. Це найкращі показники за всю історію нашої країни. І більше 50% цього прибутку - це прибуток від так званих депозитних сертифікатів. Вони є безризиковими фінансовими інструментами, на них нараховується непоганий відсоток доходу, який залежить від облікової ставки НБУ", - зазначив Гетманцев.
За словами фахівця, нині ці прибутки стали ключовим джерелом доходів фінансових установ, адже уряд дозволяє банкам отримувати прибуток з джерел, що не властиві їхній основній діяльності, зокрема, із самих державних коштів. У зв'язку з цим, частину отриманих відсотків уряд вважає за доцільне повернути до державного бюджету та спрямувати на потреби армії, як це вже було реалізовано у 2023 році.
Гетманцев також додав, що рішення приймається "заднім числом", але це виправдано винятковою ситуацією.
"Таким чином, законопроєкт переходить до другого читання. Я не очікую значних змін у цьому документі," - підсумував голова відповідного комітету.
Як стало відомо з повідомлення Укрінформ, у вівторок Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 11416д у першому читанні. Цей документ передбачає збільшення податкових надходжень на 58 мільярдів гривень у поточному році та на 137 мільярдів гривень у наступному. Зокрема, у 2024 році планується встановлення 50% податку на прибуток для банківських установ.
Минулого листопада Верховна Рада прийняла закон, що передбачає тимчасове додаткове оподаткування фінансових установ (законопроєкт 9656-д). У 2023 році надприбутки банків обклали податком за ставкою 50%, тоді як з 2024 року базова ставка податку на прибуток для банків була знижена до 25%.