Генеральний прокурор Костін вирішив піти у відставку - Завтра.UA


Костін: Необхідні не тільки ясні законодавчі та організаційні реформи, а й індивідуальна відповідальність.

Генеральний прокурор України Андрій Костін заявив, що у ситуації, яка склалася із розслідуваннями про фальшиві інвалідності посадових осіб державних органів, "буде правильним заявити про звільнення". Про це йдеться у Telegram-каналі Офісу генерального прокурора.

"Я вдячний Президенту України та Верховній Раді України за довіру. Але в даній ситуації вважаю правильним заявити про звільнення з посади Генерального прокурора", - йдеться у повідомленні.

Костін заявив, що зараз на всіх рівнях в державі тривають перевірки, розслідуються кримінальні провадження.

"Багато ганебних фактів зловживань встановлено і в системі органів прокуратури України", - зауважив Костін.

Генеральний прокурор зазначив, що підтримує думку президента про необхідність не лише анулювання всіх незаконних рішень, пов'язаних із встановленням інвалідностей, виплатою пенсій та інших соціальних допомог. Він підкреслив, що важливо запровадити чіткі законодавчі та організаційні зміни, а також забезпечити персональну відповідальність.

Нагадуємо, що Рада національної безпеки і оборони затвердила список рішень, спрямованих на відновлення справедливості в діяльності медико-соціальних експертних комісій. Таку інформацію озвучив президент України Володимир Зеленський після завершення засідання РНБО.

"Виявлено численні випадки зловживання та очевидно підроблених інвалідностей серед посадовців. Про це інформували прем'єр-міністр Денис Шмигаль та міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко. Окрему увагу було приділено стану справ у системі прокуратури України. Цю інформацію представив Генеральний прокурор Андрій Костін", - зазначив український лідер.

Зокрема Зеленський додав: "Потрібні кадрові рішення. Також повинна бути й політична відповідальність Генерального прокурора за ситуацію в органах прокуратури України".

Нагадаємо, за матеріалами Служби безпеки підозри у вчиненні злочинів отримали 64 посадовців медично-соціальних експертних комісій (МСЕК), а також скасовано понад 4 тис. висновків про інвалідність.

Відомо, що понад 50 прокурорів Хмельницької області, під керівництвом обласного прокурора Олексія Олійника, отримали інвалідність, ймовірно, внаслідок корупційної схеми, пов'язаної з Тетяною Крупою у медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Цю інформацію оприлюднив журналіст Юрій Бутусов після завершення свого розслідування.

Згодом генеральний прокурор України підписав наказ про проведення службового розслідування у зв'язку з поширенням інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури.

Related posts