Федоров підрахував, яку суму вдалося заощадити завдяки відкритим тендерам на закупівлю дронів.
Міністерство цифрової трансформації з перших контрактів на безпілотники в межах Армії дронів побудувало жорстку систему контролю закупівель, яку контролюють БЕБ та НАБУ. Вдалося зекономити 4.5 млрд грн бюджетних коштів.
Цю інформацію озвучив віцепрем'єр-міністр, відповідальний за інновації, освіту, науку та технології, а також міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
"У 2023 році ми запустили ринок безпілотників, ліквідувавши всі бюрократичні перешкоди, що дозволило створити оптимальні умови для росту та масштабування бізнесу. Маржинальність зросла з 1% до 25%, що є найвищим показником у світі. Додатково, держава почала купувати дрони через закриту платформу Prozorro, що дозволяє укладати контракти на найбільш вигідних умовах", - зазначив Федоров.
За його словами, кількість виробників та угод збільшується, наразі 150 компаній постачають безпілотники для держави. Процес закупівель є максимально відкритим.
НАБУ та БЕБ мають можливість доступу до CRM-системи, де зберігається повна інформація про контракти та безпілотники. Кожен БпЛА підлягає обов'язковій експертизі вартості. Окремо діє команда фахівців, до якої входять експерти, представники НАБУ та журналісти, які здійснюють моніторинг цін на дрони. "У разі виявлення завищених цін, коригування відбувається вже на етапі укладання угод. Завдяки ефективній системі контролю, нам вдалося заощадити 4,5 млрд грн державних коштів", - підкреслив міністр.
За його словами, важливо, щоб виробники дронів не завищували маржинальність в 25%, адже всі випадки будуть фіксувати детективи НАБУ та БЕБ.
Варто нагадати: