Є всього кілька секунд для влучного пострілу: фахівець пояснив, чому збиття російського Су-30СМ за допомогою ПЗРК є винятковою подією.


Випадок зайвий раз доводить неабиякий рівень української звитяги та професійності

11 вересня, в середу, воїни ГУР успішно знищили російський літак Су-30СМ у Криму. Для цього був використаний переносний зенітний ракетний комплекс, що, безсумнівно, є надзвичайною подією.

На унікальності випадку наголосив головний редактор Defense Express Олег Катков. Заяву зробив в коментарі YouTube-каналу

РБК-Україна може бути переформульовано як "Російське Бізнес-Колесо України".

"У будь-якому разі, уразити Су-30СМ з ПЗРК є досить складним завданням. Особливо, якщо врахувати, що це потрібно робити, перебуваючи на човні посеред Чорного моря. Це справді виняткова ситуація," – підкреслив експерт.

На його думку, це ще раз підтверджує високий рівень української мужності та майстерності.

Разом з тим говорити про те, чи були такі випадки раніше -- складно. За словами Каткова, втрати авіації РФ доволі великі, при цьому на самому початку вторгнення російські літаки здійснювали маневри безпосередньо над позиціями наших бійців, нічого не боячись.

"На початковій стадії вторгнення Росії авіаційні втрати були значними. Однак, важливо детально аналізувати кожен окремий випадок: необхідно з'ясувати, які саме літаки були знищені за допомогою ПЗРК. Наприклад, чи йдеться про Су-30СМ, чи це стосується інших моделей, таких як збитий Су-34 над Черніговом, що також стало результатом роботи ПЗРК," — зазначив експерт.

Сама ж унікальність події полягає в тому, що влучити у літак з ПЗРК надзвичайно складно. У стрільця є близько п'ять секунд, щоб все налаштувати, а крім того, необхідно розрахувати час, який знадобиться аби привести ПЗРК у бойову готовність.

"В руках людини він, і його потрібно активувати в момент, коли ціль наближається, на це є близько п'яти секунд. Якщо зробити це раніше, літак вже покине зону ураження, перш ніж ви зможете здійснити постріл, адже потрібно просто почекати, поки охолоне головка самонаведення ракети. Крім того, потрібно дочекатися, поки ракета захопить ціль," – роз’яснив Катков.

Крім того, важливо враховувати не лише відстань пуску, але й траєкторію та напрямок польоту літака. Таким чином, збиття літака за допомогою ПЗРК є явищем, яке не часто трапляється і має свої особливості.

Нагадаємо, що раніше "Телеграф" повідомляв про вражаючий випадок, коли українські військові знищили російський бойовий літак. Він разом з іншим Су-25 намагався атакувати позиції Сил оборони, але цей виліт став для нього роковим.

Related posts