У Львові відбувся надзвичайний випадок: лікарі успішно прооперували дитину з грижею Аміанда.


Фахівці Центру дитячої медицини, лікарні "Охматдит" успішно прооперували немовля із грижею Аміанда

До медиків Центру Данилко потрапив із пологового відділення одразу після народження, оскільки у малятка діагностували пневмонію. Дитину госпіталізували у відділення реанімації новонароджених у зв'язку з важким станом. Під час огляду лікарі помітили припухлість та почервоніння шкіри у правій паховій ділянці, що вимагало невідкладного оперативного втручання.

Під час хірургічного втручання медичний персонал виявив неочікувані знахідки. Зміни, що були помічені перед операцією, виявилися наслідком пахової грижі, в якій знаходився деструктивно змінений (з ознаками гангрени) апендикс. У результаті лікарі провели термінову апендектомію (видалення ураженого апендикса) та реконструкцію пахової грижі.

За словами фахівців, пахова грижа, що містить апендикс, є рідкісним явищем у дитячій хірургії, а випадки із запальними процесами ще менш поширені.

Грижа Аміанда часто є випадковою інтраопераційною знахідкою під час лікування пахових гриж. На входженні апендикса у грижовий мішок його кровопостачання погіршується, часто виникає запалення та розмноження мікроорганізмів, що може призвести до деструкції і руйнування стінки червоподібного паростка.

"Ця патологія зустрічається вкрай рідко. У світовій практиці таких випадків не так вже й багато. Переважно вони спостерігаються у дітей старшого віку, але тут ми маємо справу з апендицитом у новонародженого. Це справді унікальний випадок! Якщо пропустити такий діагноз, наслідки можуть бути жахливими. Це може призвести до перфорації, перитоніту та інших небезпечних ускладнень, які загрожують життю дитини," -- зазначив лікар-уролог Данило Іваськевич.

"Зранку під час огляду ми помітили, що калитка справа набрякла -- і вже за пів години дитина була на операційному столі. Це була чудова командна робота усіх фахівців. Постійно наголошуємо, що батьки мають говорити нам усі деталі про своїх діток, адже найменша дрібниця може коштувати життя", -- наголосила неонатолог Мирослава Кушнір.

Відомо, що ця патологія названа на честь французького хірурга Клавдія Аміанда, який у 1735 році вперше успішно зробив таку операцію в 11-річного хлопчика.

"Я вражена високим рівнем професіоналізму лікарів! Мене приємно здивувало, як швидко вони зреагували і оперативно провели операцію для моєї дитини. Я безмежно вдячна їм. Вони дійсно майстри своєї справи," -- підкреслила мама Данилка, Наталя.

Related posts