"Деревина як суть української політики" (Тетяна Ніколаєнко)
Як ви правильно здогадалися, відвідавши батьків, я взяла рулетку і вирушила вимірювати, скільки кубічних метрів від кримінальної та адміністративної відповідальності мене відділяє.
Звичайно, в деревині. В деревині, яку виростили у власному саду.
Ну бо депутати нам подарували зміни до Кримінального кодексу, якими ввели кримінальну і адміністративну відповідальність за незаконну заготівлю і зберігання дрів, вирубаних у чагарниках. На яких нема документів.
У Чернігівській області дрова переважно отримують з чагарників, які обростають покинутих хат. Це, до речі, також питання безпеки, адже ніхто не знає, що може там з'явитися. Сумніваєтеся?
2 роки тому замість якогось платтячка, я купила собі акумуляторну пилку. Бо пиляти молоді зарослі вишняку хрін ще кого наймеш. Стою, значить, пиляю. Чую, верещать мої качки як дурні. Залітаю в двір і бачу німу сцену - якась тварина тримає мою качку за горло. Спершу думала, дикий пес. А, ні - лисиця. Чи то з переляку, чи то з гніву я заверещала так, що лисиця випустила качку і втекла через півтора метровий тин. В чергові чагарники. І якщо їх не пиляти, то далі до мене в гості почнуть ходити бурі ведмеді.
Сільські чоловіки, які ще лишились, заготовляють дрова на зиму саме з таких чагарників, і ясно, що без усяких документів. І звісно, що за ціною часом в 5 разів дешевшою, ніж ті, хто зробив з цього свій бізнес.
Ніяка баба на Чернігівщині не має ніяких папірців на дрова. А от кубів дрів цілком може виявитись як мінімум на адміністративку.
Раніше проект закону передбачав покарання за вирубку 2 гектарів лісу. Наразі ж це поширюється лише на чагарники. Іншими словами, якщо ти зрубав дерева на ділянці сусідньої бабусі, це вже не є злочином, і якщо у тебе немає документів, то, в принципі, ти не потрапляєш під увагу поліції.
Спитала вчора в депутатів, що в чатах по дровах? "Та хз, але скандал знатний". Дехто навіть не повірив, що вони таке учудили. Один з авторів законопроєкту пан Гетманцев нічого не зміг пояснити Суспільному щодо своєї ініціативи, крім, що хтось попросив підписати.
Гм, ну що ж. Можна було б ознайомитися з висновками головного юридичного управління Верховної Ради – вони тут були стислими, зокрема, що збитки від вирубки чагарників під час воєнного стану не зростають. Але навряд чи хтось їх насправді читає.
Їхала додому і міркувала про можливість натрапити на очерет на болоті. Але потім передумала, оскільки закон також передбачає штрафи за несанкціоноване сінокосіння, заготовлення очерету та збирання горіхів.
Ну що ж, залишуся без очерету в домі.
Приблизно шість місяців тому виникли суперечки щодо зарплат працівників Верховної Ради. Чесно кажучи, іноді мені здається, що, можливо, варто було б уже покрити витрати на цей апарат, якщо депутати не здатні навіть читати. Проте в мене виникає підозра, що тут є якісь комерційні інтереси. Зверніть увагу на авторів цієї ситуації.
Таке враження, коли перед зимою, коли дюдям буде дорога клжна дровина, на цьому вирішили зробити бізнес для своїх. Техас мають грабувати лише техасці