У Харкові затримали власника російської компанії, який сприяв ворогу у запуску супутників для шпигунства.
У Харкові, що наразі є одним із найбільш постраждалих міст в Україні від російських атак, співробітники Служби безпеки та кіберполіції затримали агента РФ, який виконував завдання для військово-космічних сил країни-агресора.
У справі фігурує 47-річний чоловік з Харкова, який обіймає посаду генерального директора російської компанії, що займається налаштуванням супутників-шпигунів "Кондор-ФКА" та "Обзор-Р".
Згідно з даними Служби безпеки України, ворог активно використовує ці космічні системи для визначення точних геолокацій підрозділів Сил оборони, коригування вогневих ударів та проведення розвідувальних операцій. Для налаштування та калібрування російських супутників, підозрюваний уклав угоди з корпорацією "Роскосмос", в рамках яких він передав випробувальний полігон своєї компанії у розпорядження військово-космічних сил Росії.
Усі потрібні документи підрядник затверджував за допомогою електронної пошти, а розпорядження для своїх співробітників у Росії надсилав через месенджери.
Також під час розслідування було встановлено, що до початку повномасштабної війни фігурант тривалий час проживав в рф і навіть став учасником кремлівської програми щодо переселення до країни-агресора.
Правоохоронці зафіксували підривну активність злочинця та затримали його у його квартирі в Харкові.
При обшуках у затриманого вилучено російський паспорт, комп'ютерну техніку та мобільні телефони із доказами злочинних дій.
Також у фігуранта та його можливих спільників було виявлено понад 10 млн у гривневому еквіваленті, ймовірно одержаних за співпрацю з окупантами.
Слідчі Служби безпеки пред'явили затриманому звинувачення відповідно до частини 1 статті 111-2 Кримінального кодексу України, що стосується пособництва державі-агресору. На даний момент він знаходиться під вартою, і йому загрожує до 12 років ув'язнення з можливістю конфіскації майна.
Також варто згадати, що нещодавно працівники СБУ затримали харківського науковця, який надавав підтримку ворогу у вдосконаленні небезпечних дронів "Шахед".