Чудеса біології: що ми знаємо про унікальний вид комах, що існує в умовах сирої нафти (фото)
Diasemocera petrolei, або нафтова муха - дивовижна комаха, яка не лише виживає в нафті, високотоксичній для інших тварин речовині, але й процвітає в ній.
Про це пише Oddity Central.
Протягом тисячоліть гудрони Ла-Бреа, розташовані поблизу Лос-Анджелеса в Каліфорнії, ставали небезпечним пасткою для мільйонів тварин. Деякі з них вимерли, тоді як інші продовжують існувати досі. У цих липких ямах знайшли свою загибель представники багатьох видів: комахи, птахи, ссавці та навіть динозаври. Проте один дрібний вид комах зумів адаптуватися до цього надзвичайно токсичного середовища і навіть навчитися використовувати його на свою користь.
Нафтова муха, невелика комаха, схожа за розмірами на фруктову муху, є єдиним відомим представником свого роду, здатним не лише виживати в природних асфальтових гудронах Ла-Бреа, але й вважати їх своїм домом. Її личинки розвиваються в густій нафті, в той час як дорослі особини більшість часу проводять, досліджуючи поверхню гудронів у пошуках їстівних ресурсів.
Вільям Хоман Торп, видатний зоолог, етолог та орнітолог з Великобританії, колись охарактеризував Diasemocera petrolei як "безперечно одну з найбільш вражаючих біологічних аномалій на планеті". Дослідники досі не можуть повністю пояснити, як ці мікроскопічні личинки здатні виживати у токсичних гудронах Ла-Бреа і навіть харчуватися нафтою без жодних негативних наслідків.
Личинки нафтової мухи ведуть своє існування, повзучи в нафті в пошуках нещасливих комах та членистоногих. Смоляні ями Ла-Бреа щоденно ловлять в своїй пастці багато тварин, що забезпечує ненаситним личинкам постійний запас їжі. Вони забезпечують своє дихання через мікроскопічні повітряні трубочки, розташовані на задній частині їх напівпрозорих тіл. Дослідження довели, що ці личинки здатні залишатися під нафтовою поверхнею протягом тривалого часу без жодних негативних наслідків для свого здоров'я.
Попри те, що нафтові личинки живляться залишками мертвих комах і членистоногих, вони також поглинають значні обсяги нафти під час свого харчування. Проте це, здається, не завдає їм жодної шкоди. Токсичні речовини видно через їхнє напівпрозоре тіло, але вони просто проходять через їхній організм, не викликаючи жодних негативних наслідків для здоров’я.
Навіть під впливом 50% скипидару або 50% ксилолу в лабораторних експериментах мухи не відчували жодних наслідків. Навіть коли температура нафти сягає 38 градусів за Цельсієм, личинки залишаються незворушними.
Дивно, але личинки нафтової мухи використовують природний асфальт як засіб зволоження. Повзучи по ньому під яскравим сонячним світлом, вони запобігають висиханню своїх тіл.
Личинки залишають нафтові ями лише для того, щоб заляльковуватися, зазвичай обираючи стебла трави на краю басейну. Дорослі нафтові мухи мають крила, але вони рідко ними користуються, натомість проводять час, прогулюючись поверхнею нафтових ям Ла-Бреа. Хоча їхні лапки чудово пристосовані для переміщення токсичною рідиною, якщо їхнє тіло або крила контактують з в'язкою рідиною, вони стають такими ж вразливими, як і будь-яка інша комаха, і можуть стати їжею для власних личинок.
Личинки мух з гудронів Ла-Бреа були виявлені 1899 року, але до цього часу механізм, який робить їх несприйнятливими до токсичного природного асфальту, в основному невідомий.
Нагадаємо, що в рамках нового революційного дослідження, вчені з'ясували, що мозок мухи може пролити світло на механізми роботи людського розуму. Це стало найглибшим дослідженням мозкової структури дорослої істоти, яке коли-небудь проводилося.