Державний оператор тилу представив нову концепцію постачання їжі для Збройних сил України.


Як зазначає Укрінформ, цю інформацію озвучило Міністерство оборони.

Основна мета нового методу полягає в покращенні якості продукції, що надходить до ЗСУ, а також у підвищенні ефективності самого процесу забезпечення.

Відповідно до заяви заступника міністра оборони Дмитра Кліменкова, "з лютого 2025 року запровадять дві паралельні моделі: поточну, за якою функціонує ДОТ, і нову експериментальну модель".

"Цей метод використовується для гарантування стабільності системи та безперервності ланцюга постачання. Зміни в моделях харчування для військових спрямовані на підвищення ефективності постачання та забезпечення відповідності високим стандартам якості продуктів", - підкреслив Кліменков.

Пілотний проєкт діятиме протягом року та покриватиме такі регіони, як Київ та Київську, Вінницьку, Житомирську, Черкаську, Кіровоградську області.

Ключові зміни стосуються фінансової структури співпраці з постачальником, товарної категорії та системи контролю якості.

Постачальник отримуватиме компенсацію вартості товару та плату за послуги (склад і транспорт) з урахуванням SLA - угоди про рівень послуг. Буде визначена та зафіксована гранична вартість каталогу.

За більшістю видів продукції (75%) через відкриті закупівельні майданчики ДОТ обиратиме виробників, яких будуть контрактувати постачальники.

За рештою категорій постачальники самостійно визначатимуть виробників-субпідрядників.

ДОТ своєю чергою може заблокувати їх за невідповідність якості та за порушення норм доброчесності

Вся продукція спочатку проходитиме через розподільний центр, а тільки потім буде направлена до військових частин. Цей додатковий етап забезпечить контроль якості, в якому братимуть участь фахівці з ДОТ.

ДОТ впровадить "чорний список" для постачальників і виробників — це стане новим механізмом, що дозволить виключити з участі в забезпеченні харчування ЗСУ у майбутньому тих осіб, які вже порушували свої договірні зобов'язання.

За словами програмної директорки за напрямком харчування ДОТ Галини Літош, "ідея пілотної моделі в зміні філософії взаємодії з постачальниками й виробниками через зміну їх стимулів та відкритість умов співпраці".

"Такий підхід ми вважаємо основою нашого партнерства. Наша ключова ціль полягає у підвищенні якості продуктів, які отримують Збройні сили, а також в оптимізації самого процесу постачання. Ми прагнемо створити умови, за яких усі учасники процесу, дотримуючись прозорих стандартів, будуть зацікавлені у забезпеченні безперебійного та якісного постачання для ЗСУ", - підкреслила Літош.

За інформацією Укрінформу, аграрії України здатні покрити до 95% продовольчих потреб наших Сил оборони.

Related posts