Бракує фахівців. Яким чином електронне бронювання та "карта попиту" можуть змінити цю ситуацію?
Про це заявив заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Олексій Мовчан, повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Апарату Верховної Ради України.
Він підкреслив, що над вирішенням цієї проблеми працюють як державні органи, так і підприємці.
За його словами, наразі в Україні існує проблема, коли внутрішньо переміщені особи не можуть знайти роботу за своєю спеціалізацією у новому місці. Однак у сусідніх областях є дефіцит кадрів.
"Розробка 'мапи попиту', що відобразить ринок праці на рівні країни з врахуванням регіональних характеристик, може частково покращити ситуацію," - зазначив він.
Мовчан виокремив ще одну важливу проблему на ринку праці — дискримінацію за віком під час процесу найму.
"Багато компаній не розглядають кандидатів категорії 40+. А це люди з досвідом, які вміють і хочуть працювати, але не мають можливості", - пояснив він.
За його словами, залучення трудових іммігрантів доволі складно влаштувати. Цей процес потребує створення системи інтеграції працівників. Він зазначив, що, як мінімум, у неї має входити організація житла, а як максимум - мовні курси. Також Мовчан підкреслив, що така імміграція посилить тиск на внутрішні ринки.
Згідно з його інформацією, впровадження економічного бронювання має на меті сповільнити зростання дефіциту кадрів. Він зазначив, що в уряді наразі вивчають кілька варіантів реалізації цього бронювання. Крім того, Україна активно працює над поверненням своїх громадян, які опинилися за кордоном через конфлікт.
У завершення він акцентував, що для об'єднання зусиль у стабілізації ситуації та впровадженні проєктів, спрямованих на економічне відновлення України, важливо продовжувати діалог з урядовцями та державними представниками щодо існуючих проблем.