Чому в Радянському Союзі було заборонено виконання колядок?


Ви будете вражені тим, що почуєте!

Союз Радянських Республік відзначався великою кількістю обмежень, які охоплювали майже всі аспекти життя людей. Особливо суворі репресії зазнали релігійні та народні звичаї, до яких належали й колядки.

"Телеграф" підготував статтю, в якій розглядає причини заборони колядування в Радянському Союзі. Існує кілька факторів, які сприяли цьому рішенню.

Слід зауважити, що колядки сприймалися як "релігійний пережиток" і "відображення буржуазного націоналізму". Влада рішуче виступала проти цієї традиції, вважаючи її загрозою для комуністичної ідеології.

Релігійний характер. Більшість традиційних колядок містили християнські мотиви, тому радянська влада проводила політику державного атеїзму. Переслідувалося будь-яке проявлення релігійності.

Іншою важливою причиною стала національна самосвідомість, оскільки колядки виконували роль збереження національної культури та звичаїв, що вплинуло на політику формування "єдиного радянського народу". Особливо суворо каралося колядування в національних республіках.

Це також стосувалося економічної складової, оскільки в той час звичай обміну подарунками під час коляди розглядався як вираження "приватновласницьких тенденцій". Радянська влада сприймала цей аспект як елемент "некерованої торгівлі".

Замість звичних колядок почали популяризувати "новорічні пісні" з радянським змістом. Проте, незважаючи на заборони та репресії, звичай колядування залишався у свідомості людей, особливо в селах та західних областях України.

Сьогодні колядки знову зайняли важливе місце в різдвяних святкуваннях, втілюючи відновлення національних звичаїв та духовного багатства.

Раніше "Телеграф" розповідав про 10 мелодійних колядок, які легко вивчити.

Related posts