"Червоні лінії" Путіна виявилися лише порожніми загрозами: операція в Курську продемонструвала неспроможність Москви.


Вказується, що для Зеленського військова операція "Курськ" стала ризикованим ходом, спрямованим на здобуття важелів впливу в процесі переговорів.

Наступ українських сил на Курську область Російської Федерації вразив союзників Києва, спростувавши міфи про безвихідність війни та продемонструвавши беззмістовність заяв Володимира Путіна про захист власних територій за будь-яку ціну.

Видання Bloomberg повідомляє, що в ситуації, коли російські війська здійснюють наступ на сході України, використовуючи чисельну перевагу для прориву оборонних ліній Києва, деякі європейські офіційні особи висловили занепокоєння, що витрати на операцію "Курськ" можуть виявитися значними.

Україна вдало утримувала своїх партнерів у невідомості стосовно своїх намірів щодо Курської області. Швидка військова операція виявила вразливість російської оборони, спростувавши переконання, що дворічна агресія Путіна перетворилася на затяжну війну на виснаження, яка, здавалося, грала на користь Кремлю.

Недостатня реакція Росії на події також зміцнила позицію Києва, який стверджує, що "червоні лінії", про які так часто говорить Путін, не більше ніж порожні загрози, покликані залякувати США та Європу. Президент Володимир Зеленський зазначає, що стримана відповідь Кремля дозволяє йому переконувати союзників у необхідності надання Україні можливості використовувати далекобійну зброю для атаки на цілі всередині Росії. Деякі дипломати вважають, що страхи щодо можливих дій Путіна є перебільшеними.

Москва поки що не перекинула значні підрозділи з сходу України для ведення боїв у Курську, натомість зосередила сили на продовженні запеклого наступу в Донецькій області. Спостерігачі з числа союзників вважають, що Росія повинна буде направити в Курськ значно більші контингенти, щоб стримати українські війська.

Одночасно, як зазначив Зеленський, вторгнення в Курськ має на меті формування буферної зони, що дозволить забезпечити безпеку інших українських міст від російських нападів. Ця операція продемонструвала союзникам, що українські сили здатні виконувати злагоджені наступальні дії, використовуючи широкий спектр західних озброєнь.

Згідно з інформацією, наданою високопрофесійним європейським представником, для президента Зеленського, який на третьому році війни зустрічається з дедалі більшою втомою населення та занепокоєннями щодо можливого зменшення підтримки з боку союзників, операція "Курськ" стала ризикованим кроком, спрямованим на здобуття важелів впливу під час переговорів.

За словами Сета Г. Джонса, директора Програми міжнародної безпеки Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні, поки що мало свідчень того, що українські війська будують глибокі укріплення для захисту захоплених земель. Він зазначив, що це може бути частиною розрахунку Києва на те, щоб мати можливість швидко відступити, але при цьому залишити можливість продовжувати просування вперед і захопити нові території.

Курська операція - останні новини

Президент Володимир Зеленський повідомив, що операція в Курську стала реакцією на російські наміри сформувати буферну зону на території України. Цю операцію ініціювали через брак далекобійної артилерії у Збройних силах.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна "багато чого" досягла у своєму наступі на Курському напрямку на території Росії.

У ISW заявили, що Курська операція вплинула на весь фронт і впливатиме на РФ і після наступу на Покровськ. Вторгнення в Курську область дозволяє ЗСУ кинути виклик російському контролю над загальновійськовою ініціативою в Україні.

Можливо, вас зацікавлять і інші новини:

Related posts