Декілька працівників Державної податкової служби ухвалили рішення покинути свої посади після проведення перевірки на предмет фіктивності інвалідності.


Гетманцев зазначив, що сподівається на подібні заяви від інших установ, які підпорядковуються Комітету.

Перевірка, проведена Державною податковою службою України (ДПС), щодо можливих зловживань при оформленні інвалідностей, призвела до того, що 16 керівників цієї служби вирішили піти у відставку. Про це повідомив Данило Гетманцев, голова парламентського комітету з фінансів, податкових та митних питань.

Деталі

Згідно з чутками, податкова служба протягом двох днів зібрала всі дані про керівників, зокрема регіонального рівня, які стали інвалідами після 24 лютого 2022 року. Всього було виявлено 17 таких чоловіків. Серед них одна особа отримала інвалідність внаслідок поранення під час бойових дій, -- зазначив голова комітету у своєму телеграм-каналі в п’ятницю.

За його словами, 15 осіб ухвалили "вольове і чесне рішення залишити службу", один співробітник вирішив цього не робити в надії на зв'язки з "кимось у владі", але зрештою також ухвалив рішення звільнитися.

Гетманцев зазначив, що подібні дані також були отримані від інших установ, які підпорядковуються Фінансовому комітету, зокрема від Державної митної служби, Бюро економічної безпеки, Державної фінансової моніторингової служби, Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей, а також Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідні запити направлено, -- наголосив він.

Як стало відомо, 22 жовтня президент Зеленський підписав указ, що затверджує рішення РНБО, ухвалене в той же день, щодо боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями у процесі встановлення інвалідності для працівників державних органів. Цей документ передбачає закриття всіх медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) з 31 грудня. Відповідний указ №732/2024 вже доступний на офіційному сайті президента.

Офіс генерального прокурора, Служба безпеки України, Державне бюро розслідувань, Національна поліція та Національне антикорупційне бюро отримали рекомендацію протягом місяця "представити звіт про вжиті заходи реагування на виявлення, розслідування та запобігання корупційним та іншим злочинам, пов’язаним із встановленням інвалідності у державних службовців". На основі проведеної роботи слід запропонувати відповідні кадрові та організаційні рішення.

Related posts