Це справжній прорив. Леонов ділиться висновками за результатами "Рамштайн-24".


24-та зустріч у форматі "Рамштайн" відбулася 6 вересня 2024 року. Джерело фото: facebook.com/rustemumerov.ua

Можливо, в Україні збиратимуть ракети

Оголошено про нові пакети допомоги для України від Нідерландів, Канади та Сполучених Штатів Америки. Якщо розглянути список озброєння, чи можна стверджувати, що ситуація змінилася, чи все ще триває стабільно, як було встановлено в квітні 2022 року під час першої конференції "Рамштайн"?

Практично все залишилось, як було, і в цьому є позитив, оскільки процедура вже стала стабільною, і різні країни оголошують під час "Рамштайну" нові пакети. На що я звернув увагу, чого раніше не було, це те, що Канада оголосила про те, що передає декілька тисяч двигунів для ракет літаків і додаткове обладнання. Все це може свідчити про те, що планується збирати ці ракети в Україні, й, можливо, це якраз може бути тією новиною, про яку не оголошують, але про що можна зробити висновок. Взагалі про те, що Захід буде активно працювати над тим, щоб саме в Україні вироблялися і збиралися певні зразки зброї, говорили ще наприкінці минулого року. Можливо, зараз ми бачимо результати того, що в Україні починають працювати підприємства, які якраз будуть робити це. І це, безумовно, якісно новий рівень, можна сказати, прорив. Бо якщо в Україні навіть збирається якийсь вид зброї, то по факту Україна не має запитувати у союзників, як цю зброю застосовувати. І це може стосуватися, наприклад, і ракет для HIMARS. І тоді це вже можливість обійти всі ці проблеми, які були у нас весь рік.

Йдеться про те, щоб збирати в Україні чи під українським прапором, але десь в близькому прикордонні, щоб убезпечити такі підприємства від російських обстрілів? Ви це можете якось прокоментувати?

Це може бути як так, так і інакше. Ще на початку широкомасштабного вторгнення обговорювалися питання, пов'язані з підприємствами, які розташовані поблизу кордону. Проте зараз акцент робиться на українських підприємствах, що стосується не тільки логістики, а й багатьох інших аспектів, які дозволяють Україні самостійно ухвалювати важливі рішення. Наприклад, компанія Rheinmetall відкрито заявила про намір створити виробництва в Україні, навіть незважаючи на пряму загрозу з боку Путіна, який обіцяв атаки на ці підприємства. Rheinmetall відповіла: "Ми маємо власну систему протиповітряної оборони. Тож спробуйте! Ми готові її протестувати та продемонструвати, що це одна з найкращих систем". (Rheinmetall AG - німецький машинобудівний та оборонний концерн, заснований у 1889 році та розташований у Дюссельдорфі. Це один з провідних виробників військової техніки та зброї в Німеччині та Європі, який входить до 35 найбільших оборонних компаній світу і має представництва в багатьох країнах. Влітку 2023 року компанія відкрила своє представництво в Україні - ред.)

Присутність Зеленського може підштовхнути союзників до певних рішень

Якщо розглядати активність президента України, то зазвичай він наполегливо закликає своїх співробітників зосереджуватись на посиленні зусиль щодо отримання військової допомоги від партнерів. Коли він сам бере участь у певних заходах, це свідчить про залучення "важкої артилерії". Чи можна стверджувати, що його безпосередня участь сприяла швидшим змінам у прийнятті рішень або підкріпила конкретні ініціативи?

Коли президент прибуває, це сигналізує про те, що на заході можуть бути представлені нові захоплюючі можливості. Наприклад, це може бути пов'язано з формуванням морської коаліції, оскільки це є новим напрямком. Все, що обговорюється на "Рамштайні", є результатом місячної роботи та попередніх узгоджень. На "Рамштайні" також ведуться переговори щодо наступних пакетів допомоги та обговорюються актуальні питання. Таким чином, присутність Верховного Головнокомандувача може надати додатковий імпульс і аргументи нашим союзникам стосовно різних видів військової техніки. Заяви про необхідність дозволити завдавати удари по глибоких російських територіях можуть спонукати союзників до прийняття певних рішень.

Хоча багато хто і на Заході, і в Європі вважає, що цей дозвіл не буде надано до закінчення виборів у США, бо трампісти і Трамп зробили цю тему частиною своєї виборчої агітації. І вони прямо звинувачують своїх опонентів, демократів, що такий дозвіл призведе нібито до Третьої світової, вони лякають виборців. І, вочевидь, що демократи не будуть давати Трампу такий подарунок.

Олександр Леонов. Фото: Вільгельм Смоляк

Досвід України в використанні морських дронів може стати корисним для Заходу в його зусиллях протистояти викликам у Тихому океані.

Коаліція морських можливостей — це не лише про судна, ракети та міни?

Я думаю, що це разом, і насамперед про дрони. Питання в тому, що цей напрям став головним саме під час широкомасштабного вторгнення. До цього це були експерименти фактично. Зараз морські дрони показали свою ефективність і що можна знищувати флот ворога, який абсолютно переважає за ресурсами. І з цієї точки зору це цікавий момент, бо коли Україна підписувала угоди про гарантії безпеки, там, крім допомоги у розбудові саме українського ВПК, і от якраз ми можемо сподіватися, що ця робота йде, є досить цікавий пункт, що Україна в майбутньому має стати частиною безпекової екології і фактично її ВПК може допомагати союзникам. І зараз те, що Україна розробляє свої безпілотні системи для моря, може допомогти союзникам, зокрема у протистоянні в Тихому океані. Я думаю, Тайвань дуже-дуже ретельно вивчає український досвід, бо ситуація там приблизно дзеркальна. І флот Китаю, який переважає, виявляється, не може бути вирішальним аргументом при спробі вторгнення на Тайвань. Тож, думаю, тут вже йде співпраця, яка є взаємовигідною. Саме тому інформації буде обмаль.

КОНТЕКСТ можно выразить как обстановку или обстоятельства, в которых происходит событие или обсуждение.

· Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки основних досягнень зустрічі Контактної групи "Рамштайн", що відбулася 6 вересня.

США анонсували новий пакет військової допомоги для України на суму 250 мільйонів доларів. У цей пакет увійдуть важливі види озброєння та техніки, зокрема бойові машини M2 Bradley та ракети для системи HIMARS.

Канада оголосила про надання значної партії двигунів для некерованих авіаційних ракет, а також 1300 боєголовок, що суттєво посилить наші можливості в повітряних операціях. Додатково, новий пакет допомоги включає тисячі кулеметів і пістолетів, елементи військової техніки, а також близько 50 "швидких", що забезпечить наші медичні потреби на полі бою. Крім того, Канада взяла на себе важливу місію з навчання українських пілотів для управління літаками F-16 у рамках програми "FLIT". На підготовку пілотів і технічного персоналу протягом 5 років уряд виділить 389 мільйонів доларів.

· Велика Британія передасть Україні 650 легких багатоцільових ракет (LMM) на суму 162 мільйони фунтів, що значно зміцнить наші можливості у протиповітряній обороні.

Нідерланди вирішили надати Україні ракети повітряного класу та додаткові матеріали для F-16, що оцінюється в 80 мільйонів євро. Ця підтримка суттєво зміцнить оборонні можливості наших ВПС.

· Швеція приєдналася до коаліції з розмінування, підписавши Меморандум про Взаєморозуміння та зобов'язавшись внести 5 мільйонів євро до Фонду Коаліції для підтримки зусиль із розмінування територій.

Іспанія надасть батарею зенітного ракетного комплексу HAWK, що складається з шести пускових установок.

· Ще один важливий результат зустрічі з партнерами – це підписання Статуту Коаліції морських можливостей (КМС).

Related posts