Буданов: свій серед рідних, свій серед незнайомців.


Політичний експерт і блогер Михайло Шнайдер провів аналіз слухів, що виникли щодо ймовірного усунення з посади керівника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова.

Останнім часом активно циркулюють чутки щодо звільнення голови ГУР Кирила Буданова. Не секрет, що воєнна розвідка - одна з найуспішніших бойових структур. То навіщо ж ламати те, що так добре працює?

Відповідь на це питання знайшли допитливі журналісти. Вони з'ясували, що деяким зацікавленим особам дуже хочеться розірвати розвідку на шматки, роз'єднати її підрозділи, зруйнувавши все, що так ретельно вибудував керівник ГУР. І позбавити його міжнародного впливу. Звісно, сам Буданов на це ніколи не погодиться, тому для реалізації цього плану його потрібно усунути.

Та от у чому проблема - привід ніяк не знаходиться! Немає у роботі розвідки помітних помилок та прорахунків. Навпаки - майже всі успішні операції останніх місяців, в тому числі, на ворожій території - це їхніх рук справа. Причому це тільки те, що відомо широкому загалу, а, враховуючи специфіку служби, напевно їхній "портфель" набагато більший.

Ще одна серйозна перепона для тих, хто бажає звільнити Буданова, полягає у ставленні до нього з боку підлеглих та колег з інших підрозділів. Без будь-якого перебільшення можна стверджувати, що голова ГУР є взірцем для багатьох. Це легко пояснити: Буданов - не типовий кабінетний генерал, якого ми звикли уявляти. Він є бойовим офіцером, який безпосередньо бере участь у найнебезпечніших операціях і першим кидається у вир подій. Звісно, це викликає в його побратимів довіру та повагу.

Це підтверджують численні відгуки колег про "пана генерала", як його неформально називають побратими. Командир підрозділу ГУР "Кракен" Євген Шкіров, відомий під псевдонімом "Вікінг", зазначає, що Кирило Буданов залишається максимально доступним для звичайних солдатів, завжди доброзичливий і не страждає від "зіркової хвороби", на відміну від багатьох інших керівників. Підлеглі розповідають, що очільник ГУР активно бере участь у різноманітних операціях, включаючи й ризиковані. Часто вони дізнаються, що сам Буданов був із ними в групі, лише після завершення операції, коли всі знімають маски.

Але це - лірика, у нас не вперше і не востаннє звільняють керівників, популярних та обожнюваних їхніми підлеглими. Звісно, звільнення Кирила Буданова деморалізує і ГУР, й інші підрозділи, бо якщо звільняють того, хто зумів блискуче налагодити роботу свого відомства, то чого чекати іншим? Але ще важливіше, як таке звільнення може бути сприйняте нашими західними партнерами. Вони явно не у захваті від ідеї кадрових змін у розвідці, і під час неформальних дипломатичних комунікацій це питання також порушується. Їхнє занепокоєння можна пояснити: після несподіваного звільнення екс-очільника Сил Спеціальних операцій Віктора Хоренка рік тому західні партнери насторожились, адже після цього ССО не змогли відновити свою колишню ефективність. Звісно, Захід не бажає повторення цього сценарію із ГУР.

Тим більше, що наші партнери вкладали у воєнну розвідку України і сили, і кошти. Тому звільнення Буданова може не лише вдарити по моральному духу, але й викликати непередбачувані наслідки для партнерських відносин із нашими зарубіжними донорами. Зміна керівника -- це завжди ризик, особливо коли мова йде про лідера із такою репутацією та авторитетом, як у Буданова.

Тож перш ніж стрибати на ці граблі, варто замислитися: чи варта гра свічок? Західні партнери явно не готові до такої "переміни місць", і логічно, що вони чинять спротив і намагаються привести до тями тих, хто будь-що добивається звільнення голови ГУР. Це питання не тільки ефективності операцій, але й довіри, яку не можна купити чи знайти на ринку. Успіх спецоперацій багато в чому базується на зв'язках і контактних особах. Буданов за два роки вибудував цілу систему таких контактів, яка дозволяє успішно проводити спецоперації, звільняти полонених, вербувати ворожих військових тощо. Чи зможе нова людина, яка прийде замість Буданова - якою б професійною та досвідченою вона не була - так швидко все це налагодити? Питання риторичне.

Отже, підсумовуючи: безумовно, ніхто і ніщо не може перешкодити тим, хто прагне звільнити Буданова, якщо вони ухвалили таке рішення. Проте я все ще сподіваюся достукатися до тих, хто, керуючись власними меркантильними інтересами, ризикує багато. Зберігайте спокій і думайте розумно! Кирило Буданов - це професіонал своєї справи, який користується авторитетом і повагою як серед своїх підлеглих, так і серед міжнародних лідерів. Під його керівництвом військова розвідка за останні два роки перетворилася на потужний бойовий підрозділ з великим потенціалом. Звільнення Буданова в даний момент означатиме серйозний удар по досягненням ГУР, відкидаючи відомство назад і значно ускладнюючи його подальші успіхи.

Related posts