БЕБ створило два законопроєкти для боротьби з шахрайством, пов'язаним з фінансуванням ЄС.


Цю інформацію надає прес-служба БЕБ, повідомляє агентство Укрінформ.

Метою зустрічі було напрацювання єдиної позиції України щодо виконання зобов'язань, передбачених Додатком 44 до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

У пресслужбі повідомили, що учасники зустрічі розглянули питання впровадження норм Директиви ЄС 2017/1371 Європейського Парламенту та Ради, прийнятої 5 липня 2017 року, що стосується боротьби з шахрайством на шкоду фінансовим інтересам Союзу, шляхом кримінально-правових механізмів у національному законодавстві.

У рамках реалізації зазначених зобов'язань БЕБ вже підготувало два законопроєкти: "Про внесення змін до Кримінального кодексу України стосовно відповідальності за неправомірні дії з коштами або активами бюджетів Європейського Союзу" та "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо відповідальності за неправомірні дії з коштами або активами бюджетів Європейського Союзу", - повідомив заступник директора БЕБ Андрій Пащук.

За його словами, їх ухвалення запровадить ефективний механізм притягнення до кримінальної відповідальності за незаконні дії з коштами ЄС, які надаються партнерами для підтримки України.

Генеральний директор Урядового Офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олександр Ільков підкреслив готовність продовжувати співпрацю з експертами Бюро для виконання всіх зобов'язань, які передбачені Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, а також у рамках переговорів щодо вступу України до ЄС.

Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, результати недавнього опитування продемонстрували, що 75% учасників вважають, що Україні слід обрати Європейський Союз як свій міжнародний економічний союз. У той же час лише 2% респондентів підтримали ідею співпраці з Митним союзом Росії, Білорусі та Казахстану, а понад 20% опитаних вибрали варіант "інше".

Related posts