Австрія: святкування 80-річчя мучеництва блаженного Карла Ламперта - Vatican News
Дієцезія Фелькірха організовує "Тижні Карла Ламперта", щоб вшанувати пам'ять та оживити приклад тих, хто наважився на непокору, продиктовану вимогами сумління.
о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ - Римская курия
Священик і мученик Карл Ламперт (1894-1944), який став жертвою нацистського режиму і був беатифікований у 2011 році, стане центральною фігурою серії з 25 заходів у його рідній дієцезії Фельдкірха. Ці заходи заплановані з 5 листопада 2024 року по 1 лютого 2025 року. Кульмінаційним моментом стане освячення нового пам'ятника, яке відбудеться в парафіяльній церкві Ґьофіса. Церемонія відбудеться наприкінці пропам'ятної Святої Меси 13 листопада, яку очолить єпископ Фельдкірха Бенно Ельбс, приурочена до 80-річчя з дня загибелі блаженного.
Тема цьогорічних "Тижнів Карла Ламперта" звучить як "Непокора". Різноманітна програма спонукає нас глибоко розмірковувати про актуальність поняття непокори в сучасному контексті, як зазначено в статті, опублікованій у дієцезіальному виданні "Форарльбергер Кірхенблатт". Елізабет Гайдінґер, керівниця "Форуму Карла Ламперта", акцентує на важливості "непокірної" позиції: у часи, коли маніпуляції стають дедалі більш поширеними, а сила слова та особистісна цілісність піддаються серйозним випробуванням, приклади життя Карла Ламперта та інших свідків віри пропонують нам надзвичайно важливі уроки та натхнення. Ювілей Ламперта також слугує нагадуванням про героїзм і непокору інших мучеників, таких як Алоїз Ґрімм, Алоїз Кнехт, Кароліна Редлер та отець Франц Райніш – особистостей, які відмовилися підкоритися, навіть коли від них вимагали мовчання та покори. Тижні Карла Ламперта вшановують тих, хто сміливо стояв проти несправедливості та відстоював свої переконання, навіть коли це загрожувало їхньому життю.
Заплановані різноманітні конференції, богослужіння, круглі столи, театральні вистави та вшанування пам'яті, починаючи з вечора, організованого у Ґьофісі 5 листопада. Протягом листопада-січня відбудуться численні урочистості під назвою "Ночі опору", як, наприклад, 26 листопада в кафедральному соборі святого Миколая у Фельдкірхені, присвячені пам'яті отця Франца Райніша, який відмовився скласти присягу на вірність Гітлеру і був страчений за це в 1942 році.