Антоніо Лукіч: "Мій третій фільм або стане глобальним суперхітом, або зазнає гучного провалу"


Кінорежисер займається створенням нового фільму та випустив книгу під назвою "Роздуми про кінематограф".

"Роздуми про кінематограф. Як перетворити життя на сценарій" — дебютна книга українського режисера та сценариста Антоніо Лукіча. У цьому виданні автор ділиться своїм п'ятнадцятирічним досвідом та творчими прийомами у сфері кіно. Легка, весела та художньо написана книга стане корисним інструментом для створення сценарію фільму, захопливої історії або просто для занурення у світ кіно зсередини. В ній детально описаний увесь процес: від роботи з ідеями та персонажами до прописування діалогів і деталей сюжету. "Детектор медіа" поспілкувався з автором про його книгу, сентиментальних жінок після сорока та несподівані моменти життя.

-- Чим для вас є ця книжка -- спробою підвести проміжні підсумки, підтримати діалог із глядачами, кінокритиками, розвивати спільноту кінематографістів, надихати початківців?

Сконцентрувати свій практичний досвід, здобутий на професійному шляху, та описати його точними словами. Відчувати мотивацію до підтримки новачків. І, якщо колись діти запитають поради, а я не зможу їх надати, вони зможуть знайти відповіді в моїй книзі.

З чого ви розпочинаєте свою роботу? Чи йдете від загального до індивідуального, чи навпаки — від індивідуального до загального? Що для вас важливіше: розвиток сюжету чи персонажів?

-- Зі спілкувань зазвичай. Зі спостережень. Тобто від дрібниць до важливих речей.

-- Як ви уявляєте свою аудиторію? Чи розмірковуєте ви про її зацікавлення, або намагаєтеся тримати відстороненість від цього?

-- "Сентиментальні жінки за 40" -- колись так мені пояснював, хто моя публіка дистриб'ютор одного з моїх фільмів. Але чи це правда - не знаю. Мене завжди смішили поділи публіки за гендерно-емоційно-віковими групами. Я міркую більше над тим як не дати публіці сумувати, та замість догодити -- радше здивувати.

-- Чи потрібно сьогодні в Україні активно говорити, дискутувати про кіно?

-- Ні, цього не знадобиться. Фільм повинен викликати інтерес завдяки своїй якості, унікальності та змісту.

-- Як би ви охарактеризували сьогоднішню культуру перегляду кіно в Україні?

-- Аванс довіри митцям, який дуже страшно змарнувати. Я бачу тенденцію взаємної поваги кіноглядача та кінопродукту, якщо говорити про українське кіно. Якщо взагалі -- хочеться більше залів, кінотеатрів, коннекту глядача з фільмом.

-- Чи перегукуються розповіді у книзі з епізодами з вашого ютуб-каналу?

-- Ця книжка створена здебільшого ентузіазмом наших чудових видавців, які можна сказати створили її на основі моїх лекцій. Це практична література для тих, хто хоче "звіритись" в процесі створення власного фільму з ідеями такого самого "митця" як і він сам. Тому ютуб-канал не має особливо відношення, окрім назви, яка перегукується.

-- Як відбувається розвиток самого каналу?

-- Як хоббі. Коли є натхнення, гроші та час -- ми створюємо епізод. Дуже вдячні нашим підписникам на Патреоні, нам важлива їх підтримка.

Які ідеї у вас зараз в розробці?

-- Третій фільм, який має стати міжнародним суперхітом. Ну або з тріском провалитись. Заключна частина моєї трилогії про крінж життя.

Видавництво вже розпочало прийом передзамовлень на книгу на своєму вебсайті -- stretovych.com.ua. Однією з переваг передзамовлення є шанс отримати примірник з автографом.

Related posts