АМКУ має можливість зберегти бренд "Моршинська" для держави — у компанії роз'яснили, яким чином це можна здійснити.


Виробник "Моршинської" закликав АМКУ утриматись від дій, які можуть нашкодити ринковій конкуренції та інтересам держави.

Дії агенції АРМА та Антимонопольного комітету з передання "Моршинської" її конкуренту позбавлені сенсу після того, як Міністерство юстиції України подало позов про стягнення 100% активів групи IDS Ukraine у дохід держави.

Виробник "Моршинської" висловив цю думку на своєму офіційному веб-сайті, закликавши Антимонопольний комітет України утриматися від кроків, що можуть негативно вплинути на конкуренцію на ринку та державні інтереси. Він також підкреслив необхідність активних дій для запобігання монополізації ринку води та захисту інтересів України.

"Протягом декількох місяців, після того як Міністерство юстиції отримало позитивне рішення від ВАКС, всі підприємства групи IDS мають бути передані під державне управління. Однак, намагання залучити зовнішнього керуючого через погодження концентрації лише для двох компаній IDS Ukraine ускладнить ефективне виконання судового рішення ВАКС щодо передачі активів державі, що ускладнить реальізацію постанови ВАКС", – зазначили представники IDS Ukraine.

У компанії зазначили, що отримання дозволу від Антимонопольного комітету на передачу частини її активів конкуренту здатне підривати цілісність підприємства, оскільки йдеться лише про два з семи підприємств, що належать до групи ІДС — ПрАТ "Моршинський завод мінеральних вод "Оскар" і ПрАТ "Індустріальні та дистрибуційні системи". Водночас позов Міністерства юстиції до Вищого антикорупційного суду здатен усунути загрози руйнування цілісності групи, оскільки охоплює вилучення корпоративних прав усіх семи її компаній. Це означає, що держава отримає єдиний актив, який продовжить функціонувати на благо країни, зберігаючи обсяги податкових надходжень та інвестиційну привабливість для залучення нових інвесторів у майбутньому.

"Відмова Антимонопольного комітету України у злитті з ключовим конкурентом IDS Ukraine сприятиме підтриманню стабільної конкуренції на водному ринку. Оскільки контроль над IDS Ukraine переходить до держави, тимчасове залучення посередника у вигляді управителя стає недоцільним, оскільки, за визначенням самого АМКУ, це може загрожувати ринковій конкуренції," – зазначив виробник "Моршинської".

Погодження концентрації створить значні ризики для ринку фасованої води -- попереджує IDS Ukraine: адже безпосередній конкурент, здобувши тимчасовий контроль на кілька місяців над частиною компанії, може вдатися до недобросовісних дій, які призведуть до штучного знецінення активів IDS Ukraine та її штучного витіснення з ринку, - все задля перерозподілу частки ринку на користь компанії-управителя.

"Ця загроза є надзвичайно реальною, оскільки АРМА передає в управління компанії, чия вартість занижена приблизно на 1,5 мільярда", — підкреслює "Моршинська", акцентуючи на безкарності подібних дій.

Раніше навіть компанії-суперники "Моршинської" відкрито висловлювали своє занепокоєння, звертаючись до Антимонопольного комітету України. Вони підкреслювали, що передача активів компанії конкуренту є неприйнятною, оскільки це може привести до повного руйнування ринку. Учасники ринку побоюються, що така ситуація може призвести до виникнення штучної монополії.

Олександр Крючков, інвестиційний директор групи Малбі (бренд Buvette), зазначив, що їхня компанія направила офіційні заперечення до Антимонопольного комітету України (АМКУ) у відповідь на запит регулятора щодо оцінки наслідків концентрації на ринку. Володимир Дармохід, директор компанії "АКВА-ЕКО" (бренд "Трускавецька"), також підтвердив, що його компанія надіслала свої заперечення до АМКУ, стверджуючи, що йдеться про потенційну концентрацію, яка "представляє серйозну загрозу для конкуренції в сегменті мінеральних вод" через надмірну домінантність одного гравця.

В даний час Антимонопольний комітет України вивчає заявку компанії "Карпатські мінеральні води", яка виграла конкурс АРМА, що супроводжувався численними порушеннями, на вибір управителя для двох підприємств групи IDS Ukraine: ПрАТ "Моршинський завод мінеральних вод "Оскар" та ПрАТ "Індустріальні та дистрибуційні системи". Нещодавно Міністерство юстиції подало до Вищого антикорупційного суду позов про стягнення 100% корпоративних прав усіх семи компаній групи IDS Ukraine на користь держави.

Related posts