Згідно з результатами опитування, 59% громадян України висловлюють довіру до Зеленського, тоді як 37% - протилежної думки.


Рівень довіри до президента України Володимира Зеленського залишається незмінним з травня 2024 року. Наразі 59% українців довіряють главі держави, тоді як 37% -- не довіряють.

Цю інформацію підтверджують дані, отримані в результаті опитування, яке здійснив Київський міжнародний інститут соціології в період з 20 вересня по 3 жовтня.

Дослідження соціологів вказують на те, що після початку повномасштабної агресії Росії рівень довіри до президента піднявся до 90%. Проте до кінця 2023 року цей показник знизився до 77%, а до травня 2024 року зменшився ще більше, до 59%.

Згідно з результатами опитування, найвищий рівень недовіри спостерігається на сході України, де 51% опитаних висловлюють довіру до президента, тоді як 45% – ні. У інших регіонах рівень довіри коливається від 58% до 62%, у той час як ті, хто не довіряє, становлять 35-38%.

Крім того, серед тих, хто вважає, що Захід прагне справедливого миру для України, довіра до президента вища: 69% довіряють Зеленському, тоді як 29% -- ні.

Соціологи зазначають, що ступінь довіри до президента слугує показником не тільки його роботи, а й загального стану внутрішньої політики в умовах конфлікту.

З 20 вересня по 3 жовтня 2024 року Київський міжнародний інститут соціології реалізував всеукраїнське дослідження громадської думки під назвою "Омнібус", до якого за власним бажанням включив питання щодо рівня довіри до В. Зеленського. Опитування було проведено методом телефонних інтерв'ю, використовуючи випадкову вибірку мобільних номерів, і в ньому взяли участь 2004 респонденти, які були віком від 18 років і старше. Всі учасники на момент проведення опитування проживали на території України, що контролюється урядом. Не враховувалися в опитуванні мешканці тимчасово окупованих територій (хоча деякі респонденти були внутрішньо переміщеними особами з цих регіонів), а також ті, хто виїхав за кордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 2,9% для показників, близьких до 50%, 2,5% для показників, близьких до 25%, 1,7% -- для показників, близьких до 10%, 1,3% -- для показників, близьких до 5%.

У контексті війни, до вже згаданої формальної похибки додається також певне систематичне відхилення. Проте соціологи впевнені, що, незважаючи на ці фактори, результати залишаються високорепрезентативними і дають можливість досить точно оцінювати суспільні настрої населення.

Раніше повідомлялось, що за результатами опитування 38% українців вважають, що Захід починає втомлюватися від надання допомоги Україні, проте 54% українців вірять, що Захід підтримує прагнення до завершення війни на умовах, які будуть прийнятними для України.

Окрім того, "МикВісті" повідомили, що згідно з результатами опитування, українці мають різні очікування щодо тривалості війни. Зокрема, 57% вважають, що конфлікт затягнеться ще на тривалий час, тоді як 14% висловлюють надію на його закінчення в межах 6-12 місяців.

Нагадуємо, що результати досліджень демонструють, що Збройні сили України користуються значною довірою у населення та займають лідируючу позицію в цьому рейтингу. Практично всі громадяни висловлюють їм свою підтримку.

Аналітичне дослідження, проведене у 2024 році, виявило, що 18% мешканців Миколаєва не мають чіткої відповіді на питання щодо можливого виїзду з міста в разі нового наступу Російської Федерації на південь. Крім того, 43% опитаних вважають, що ситуація в Миколаєві розвивається неналежним чином.

Рейтинг підтримки роботи Миколаївської обласної військової адміністрації зменшився з 73% у 2023 році до 48% у 2024 році. Що стосується діяльності міського голови Миколаєва, то її підтримує лише 36% мешканців.

Після цього мер міста Олександр Сєнкевич висловив свою думку щодо підсумків щорічного муніципального дослідження. Він підкреслив, що медіа несуть відповідальність за створення негативних "налаштувань" серед громадян.

65% мешканців Миколаєва висловили цікавість до отримання інформації про фінансування, яке була виділено місцевій владі на реконструкцію, а також про те, як ці кошти були використані. У той же час, якість послуг, які надаються в місті, була оцінена на середньому рівні: це стосується медицини, укриттів, діяльності поліції, лікарень та освітніх установ.

Ще майже половина миколаївців вважає, що економічне становище в Україні погіршиться в найближчі 12 місяців.

Related posts