5 методів вирівняти "неслухняний" килим


РБК-Україна (проєкт Styler) ділиться порадами щодо вирівнювання килимів, посилаючись на матеріали Better Homes & Gardens.

Часом волокнам килима потрібно деякий час, щоб адаптуватися після розгортання, особливо якщо він довго перебував у упаковці, наприклад, після транспортування з складу до вашого порогу.

Якщо краї килима піднімаються, розстеліть його на рівній та твердий основі, злегка підкрутивши краї. Уникайте взаємодії з килимом кілька днів, щоб волокна мали можливість розправитися.

Якщо краї килимка вгинаються вниз, переверніть його ворсом донизу та дайте силі тяжіння виконати свою функцію. Щоб пришвидшити цей процес, після перевертання можна закрутити кути, щоб вони швидше вирівнялися.

Цей метод є дуже ефективним для вирівнювання плюшевих килимів. Якщо килим все ще не лягає рівно, спробуйте скрутити його в протилежному напрямку, вивернувши на зворотну сторону, а потім зафіксуйте його шпагатом або ременем. Дайте йому полежати в такому положенні кілька днів, щоб змінити форму його скручування.

Якщо ці методи не дали результату, спробуйте надійний спосіб - обтяжте краї килима. Важкі речі, наприклад, книги, меблі або коробки, ефективно сприяють вирівнюванню волокон.

Якщо ваш килим має зморшки після складання, нагрівання - це ефективний спосіб їх вирівняти. Існує кілька варіантів, які можна застосувати для усунення зморшок за допомогою тепла.

У сонячний день спробуйте розстелити килим на землі під прямими сонячними променями. Сонячне тепло та асфальт або бетон під ним допоможуть розгладити всі зморшки.

Якщо ви застосовуєте техніку зворотного скручування, розмістіть рулон на сонячному світлі, щоб підвищена температура допомогла швидше вирівняти його. Якщо доступу до чистого відкритого простору немає, ви можете спробувати вирівняти килим за допомогою фена або праски для одягу.

Щоб запобігти пошкодженню, встановіть фен на низький рівень нагрівання, тримайте його на відстані 20 см від зворотного боку килима і постійно переміщуйте прилад.

Якщо ви плануєте використовувати праску, налаштуйте її на мінімальну температуру і розмістіть захисний бар'єр (наприклад, крафт-папір або легенький рушник) між килимом та праскою. Потім можете акуратно пройтися праскою по кутах і зморшках.

У магазинах будівельних матеріалів доступний широкий асортимент кутових інструментів, вантажів і клеючих затискачів, які гарантують ефективне закріплення країв килимів.

Щоб заощадити гроші і забезпечити рівне положення килима, можна використовувати малярну стрічку або двосторонній скотч по його краях. Приберіть стрічку після одного-двох днів.

Кутові тримачі мають дві важливі ролі: вони фіксують кути килима та запобігають його переміщенню по підлозі. Існує широкий асортимент цих тримачів — від різноманітних розмірів і форм до різних цінових діапазонів.

При виборі клею важливо ознайомитися з його сумісністю з різними матеріалами, щоб уникнути можливих пошкоджень твердих деревин або натурального каменю.

Related posts