Wi-fi Direct дозволить створити бездротову мережу без роутера

Асоціація Wi-fi Alliance оголосила про вихід в 2010 році специфікації Wi-fi Direct, яка дозволить пристроям об’єднуватися в бездротову мережу без участі точки доступу, — роутера. Про це пише Informationweek.

Новий стандарт призначений для швидкого підключення до мережі різних пристроїв з підтримкою Wi-fi — комп’ютерів, периферії, мобільних телефонів, телевізорів, ігрових приставок.

На відміну від вже існуючого режиму Ad-hoc для прямого з’єднання, нова специфікація дозволить надійний хостинг об’єднувати в мережу декілька пристроїв, кожне з яких працюватиме як точка доступу. Wi-fi Direct включатиме засоби забезпечення безпечної роботи, такі як шифрування Wpa2.

Швидкість передачі даних в мережі Wi-fi Direct буде вища, ніж при роботі в режимі Ad-hoc, і не відрізнятиметься від швидкості звичайної бездротової мережі, побудованої на базі центральної точки доступу. Не зменшиться і зона покриття.

Сертифікація пристроїв з підтримкою нового стандарту почнеться в середині 2010 року. Для існуючого устаткування буде випущено програмне оновлення, уточнює сайт Mashable.

Оновлений Wi-fi стане прямим конкурентом стандарту Bluetooth, який сьогодні широко застосовується для прямого бездротового з’єднання мобільних пристроїв.